After We Fall
Znajdujesz na autorskim blogu Nessy, założonym w celu uporządkowania „dorobku literackiego”, którym mogę pochwalić się do tej pory. Zachęcam do zapoznania się z zakładkami, a także informacjami o publikowanych przeze mnie historiach – zarówno autorskich, jak i bazujących na twórczości innych autorów fan fiction.

Główna O mnie Twórczość Kontakt Polecane (c)

Kontakt

GG: 4053520 | e-mail: justyna1062@op.pl

zamknij

(c)

(c) Wszelakie treści i elementy szablonu zostały wykonane przeze mnie. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania zarówno całych, jak i pojedynczych partii opublikowanego tekstu.

template by Nessa


zamknij

Blank Dream

horror | 15 lutego 2017 – teraz | trwające

„Będę nazywał cię aniołem… Moją Angel” – słyszy zaraz po przebudzeniu. Nie ma pojęcia, gdzie jest, chociaż czuje, że świat, który znała kiedyś, wyglądał zupełnie inaczej. Pozbawiona wspomnień, zdana na opiekę oraz zapewnienia tajemniczego Shadow'a, próbuje odnaleźć się w świecie wiecznej nocy, w którym nigdy nie nadchodzi poranek.
Angel wie o sobie tylko tyle, że umarła – i że własnoręcznie zakończyła swoje życie. Z czasem zapomnienie staje się zbyt uciążliwe, a dziewczyna coraz mniej ufa swojemu towarzyszowi. Zdeterminowana, decyduje się za wszelką cenę rozwikłać tajemnicę własnej śmierci.
O bloguOkładka Bohaterowie Soundtrack
zamknij

Forever you said

dark fantasy | 20 marca 2016 – teraz | trwające

Autorska trylogia – długo wyczekiwany i dopieszczany debiut w kwestii historii od podstaw tworzonych przeze mnie.
Decyzja o powrocie do rodzinnego Haven była jedną z najtrudniejszych dla Eveline. Dziewczyna po latach od tragedii, która dotknęła ją i jej rodzinę, postanawia osiedlić się w odziedziczonej w spadku rezydencji i zmierzyć się z przeszłością, która kładła się cieniem na całe jej dotychczasowe życie. Już sama perspektywa zamieszkania w domu, który wzbudza w niej tak bolesne dla niej wspomnienia, jest trudna, a to zaledwie zalążek nadchodzącego koszmaru.
O bloguOkładki Bohaterowie SoundtrackZwiastun
zamknij

Light in th Darkness

dark fantasy | 18.07.2016 – teraz | trwające

Przekształcona z fan fiction trylogia mojego autorstwa.
Całe dotychczasowe życie Alyssy w jednej chwili ulega zmianie. Kiedy idealnie zapowiadająca się randka zamienia się w piekło, a młoda studentka dziennikarstwa spotyka na swojej drodze tajemniczego Carlosa, który – co prawda – ratuje ją z rąk wampirów, ale w efekcie czyni jedną z nich, już nic nigdy nie będzie takie samo. Co więcej, Alyssa szybko przekonuje się, że wcale nie stała się krwiożerczą istotą, ale… czymś pomiędzy, zawieszona na pograniczu świata żywych i umarłych.
Pozostawiona sama sobie, dręczona dziwnymi snami, które nawiedzały ją jeszcze przed przemianą, a w których zawsze zapada się pustkę, zapatrzona w parę lśniących, błękitnych oczu, próbuje poradzić sobie w świecie i z mocami, które są jej obce.
O bloguOkładki Bohaterowie SoundtrackZwiastun
zamknij

Lost in the Time

saga „Zmierzch” | 6.10.2011 – teraz | trwające

Długa, wielowątkowa historia na podstawie sagi „Zmierzch” autorstwa Stephanie Meyer. Akcja rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z ostatniej części tetralogii.
Świat Renesmee staje do góry nogami, gdy tajemniczy wampir rozpoczyna polowanie. Pośród nieśmiertelnych niezwykłe zdolności nie są niespodzianką, ale co by było, gdyby zakrzywiona została nie tylko rzeczywistość snu, ale też… czasoprzestrzeń? Przeniesienie do dwudziestego wieku to zaledwie początek szaleństwa z którym nagle musi zmierzyć się Nessie, zaś każda kolejna decyzja może zaważyć o tym, jak potoczy się przyszłość…
O bloguOkładki Bohaterowie SoundtrackZwiastun
zamknij

Another Twilight Story

saga „Zmierzch” | 25.03.2010 – 7.11.2015 | zakończone

Czterotomowa historia, stanowiąca alternatywną wersję sagi „Zmierzch” autorstwa Stephanie Meyer.
Isabel traci rodziców w wyniku pożaru, który pochłania jej rodzinny dom. Śmierć najbliższych zmusza dziewczynę do przeprowadzki ze słonecznego Phoenix do wiecznie zasnutego chmurami Forks – miasteczka, które zamieszkują zamierzający zaopiekować się Bellą Cullenowie. Szybko okazuje się, że nowe miejsce skrywa sekrety, których lepiej nie poznać. Wkrótce na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości, zaś Isabel odkrywa, że losy jej i nowej rodziny, nie zostały ze sobą splecione przypadkowo…
BohaterowieOkładki Podziękowania
zamknij

The Shadows of the Past

saga „Zmierzch” | 15.05.2013 – 1.11.2016 | zakończone

Trylogia na podstawie sagi „Zmierzch” autorstwa Stephanie Meyer.
W jednej chwili cały świat Renesmee rozpada się, kiedy podczas walki z nowo narodzonymi ginie cała jej rodzina. Pogrążona w depresji dziewczyna bez wahania przyjmuje propozycję Aro, który obiecuje jej miejsce u swojego boku i odszukanie winnych zbrodni. Kiedy najważniejsza wartością staje się zemsta, wszystkie rozwiązania wydają się dobre – przynajmniej do momentu w którym nie dają o sobie znać wyrzuty sumienia, a koszmarne sny nie stają się zbyt trudne do zniesienia.
O bloguBohaterowieZwiastuny
zamknij

Her Final Destination

horror | 6.11.2016 – 11.02.2017 | zakończone

Damien jest zauroczy Liv od chwili, w której zobaczył ją po raz pierwszy. Dręczony przez wspomnienia i zaniepokojony perspektywą obdarzenia jakiejkolwiek kobiety silniejszym uczuciem, długo waha się nad podjęciem decyzji o zbliżeniu do dziewczyny. Bardzo szybko okazuje się, że przeznaczeniu nie da się uciec i że to bywa aż nadto przewrotne – zresztą tak jak i przeszłość, która nigdy nie daje o sobie zapomnieć.
Pozornie niewinny związek ciągnie ze sobą konsekwencje, których żadne z nich nigdy by się nie spodziewało. Coś budzi się do życia – uśpione zło, które tylko czekało na okazję, żeby po latach ciszy zaatakować ponownie i tym razem być może zrównać dotychczas spokojne miasteczko z ziemią...
O bloguInspiracja
zamknij

Nessie i Jake

saga „Zmierzch” | 6.06.2009 – 20.03.2010 | poprawiane

Krótkie opowiadanie na podstawie sagi „Zmierzch” autorstwa Stephanie Meyer.
Gazety donoszą o coraz liczniejszych zaginięciach w okolicy Forks. Bella natychmiast kojarzy treści artykułów z tymi, które zostały zamieszczone, kiedy po mieście krążyła banda nowo narodzonych, stworzonych przez Victorię. Tym razem z nie ma mowy o całej armii, ale o jednym niedoświadczonym nowicjuszu.
Szybko się okazuje, że wampir faktycznie jest sam. Trafia na Renesmee, której krew doprowadza go do ostateczności. Jak wiele zmieni się w życiu dziewczyny z chwilą ataku oraz gdy Jacob zadecyduje, że najwyższa pora, by pewne tajemnice ujrzały światło dzienne?

zamknij

Dead Silence

urban fantasy | 1 lipca 2018 – teraz | trwające

Świat zmienia się wraz z pojawieniem Obdarzonych – ludzi z wyjątkowymi, niejednokrotnie niebezpiecznymi zdolnościami. Strach przed nieznanym spycha uzdolnionych na margines społeczny, zmuszając do ciągłej ucieczki i walki o przetrwanie. Z dnia na dzień rozpoczyna się polowanie i już nikt nie może czuć się naprawdę bezpieczny.
Krzyk Amelii zabija, a jeden incydent wystarczy, by wyrwać ją z dotychczas spokojnego życia. Ścigana zarówno przez Łowców, jak i demony przeszłości, ma tylko jeden cel: zrozumieć, co i dlaczego popchnęło ją na sam skraj szaleństwa.
Kiedy na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo, zaufanie staje się pojęcie względnym. Granice między jasnością a mrokiem zacierają się, a dookoła panuje już tylko chaos.
Tak długo, aż zapadnie martwa cisza.
O bloguOkładka Bohaterowie
zamknij

27.12.2016

Historie

Nessa |

TRWAJĄCE

ZAKOŃCZONE

2 komentarze:

 1. Dobry ;)
  Jak rozumiem, wszystkie te historie są twoje i nie są ze sobą powiązane? Pytam, bo nie bardzo wiem od czego zacząć, a trochę tu tego masz :D
  Pozdrawiam,
  Nieznajoma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej :3
   Fajnie Cię tu widzieć ^^ Tak, to oddzielne historie, które prowadziłam lub aktualnie piszę. Między poszczególnymi tytułami nie ma powiązań. Tak więc pełna dowolność, a mnie pozostaje pozostaje mieć nadzieję, że coś sie spodoba ^^
   Pozdrawiam!

   Nessa

   Usuń

Nawigacja

ONE SHOT

Obietnica

Historia napisana na potrzeby konkursu na najlepsze opowiadanie o wampirze, organizowanego przez Katalog Opowiadań o Wampirach, w którym zajęłam I miejsce. Zamieszczona na blogu wersja jest poszerzona o dodatkową, początkową perspektywę, bowiem w istocie to prolog wciąż niewykorzystanego przeze mnie projektu opowiadania „Perły światła”.

Interlunium

Kolejne opowiadanie stworzone na konkurs pt. „Co jeśli spotkasz na swoje drodze wampira”, organizowany przez Katalog Opowiadań o Wampirach. I tym razem dopisało mi szczęście – również ta historia zajęła I miejsce.


Meera

Opowiadanie stworzone z myślą o konkursie „Fantazje Zielonogórskie”. Zgodnie z założeniami, historia zawiera w sobie elementy fantastyki, jak i liczne nawiązania do historii Zielonej Góry. Inspirowane utworem Draconian – „The Last Hour of Ancient Sunlight”.

Nie ignoruj mnie

Alice wie, że wyście z przyjaciółką na wspólne zakupy nie ma prawa skończyć się dobrze. A jednak pokusa okazuje się silniejsza, tak jak i potrzeba, by choć krótką chwilę spędzić pośród ludzi. Kiedy winda w centrum nagle się psuje i zatrzymuje między piętrami, dziewczyna wie tylko jedno: nie powinna Go ignorować.

LOST IN THE TIME

Wigilia

Krótkie opowiadanie przedstawiające wieczór Wigilijny w roku 1923. W miarę ciekawy wgląd w przyszłość Renesmee, Gabriela oraz ich dzieci, rodziny i znajomych. Akcja rozgrywa się mniej więcej rok po wydarzeniach opisanych w „Brzasku”.

Niosąca Radość

Niewielka retrospekcja dotycząca... Lawrence'a i Beatrycze. Okres w którym spodziewali się dziecka i związane z tym konsekwencje. Cóż takiego skrywała rodzina od strony matki Carlisle'a? No cóż, odpowiedź na to pytanie pojawi się z czasem, wraz z rozwojem opowiadania.

Leda i łabędź

Wspomnienie pewnego lutowego wieczoru we Florencji. Pierwsze spotkanie po latach, nadmiar wspomnień i decyzja... Czy Isabeau Licavoli jest gotowa na to, żeby pierwszy raz od wieków stanąć oko w oko ze swoją jedyną prawdziwą miłością?

Przyjaciel

Krótkie wspomnienie pewnego zimowego dnia. Pozornie niewinna zabawa w chowanego kończy się dla młodziutkiej wówczas Isabeau w sposób, którego zdecydowanie by się nie spodziewała. Podczas pierwszego spotkania z Drake'em, dziewczynka zdecydowanie nie zdaje sobie sprawy, że właśnie poznała kogoś, kto znaczącą namiesza w jej życiu.

zamknij

Nigdy nie chciałam być matką…

Jeden pamiętny wieczór skutecznie wywraca życie Kristin do góry nogami. Czy impulsywna wampirzyca poradzi sobie z dzieckiem, które nieoczekiwanie trafia pod jej opiekę? Wdzięczność względem Layli to jedno, ale kiedy w grę wchodzi odpowiedzialność, wszystko ulega zmianie. Zwłaszcza że Kristin nigdy nie chciała być matką...

Niosąca Radość [novel]

1.05.2018 – teraz | trwające

Beatrycze jest zafascynowana Lawrence'em od chwili pierwszego spotkania. Młody pastor intryguje ją i zarazem bawi swoimi poglądami na temat istnienia zjawisk nadnaturalnych i istot żywcem wyjętych z horroru. Do czasu, bowiem wszystko zmienia się w chwili, w której kobieta zaczyna dostrzegać coraz więcej niepokojących tajemnic, które wydaje się skrywać jej własna rodzina.
Co kryje się pomiędzy wersami wiersza, który prześladuje ją w snach? I dlaczego apodyktyczna matka z takim uporem próbuje izolować córki od zewnętrznego świata? Przekazywany z pokolenia na pokolenie sekret nagle staje się czymś, co z równym powodzeniem może ocalić Beatrycze życie, jak i doprowadzić ją do grobu…
„Lost in the Time”Okładka
zamknij

LIGHT IN THE DARKNESS

Królowa Balu

Niedługa, ale za to emocjonalna scena oczami Ariany. Kiedy jeden z najważniejszych dni w całej jej egzystencji zamienia się w koszmar, córka Lucyfera staje przed najtrudniejszym wyborem, który może zadecydować o przyszłości – pozostanie zależną od ojca księżniczką, czy może przeistoczy w prawdziwą, odważną królową? zamknij

UNDERTALE

Poznajmy się jeszcze raz

Opowiadanie napisane zmyślą o evencie urodzinowych, zorganizowanym przez Handlarza iluzji. Krótka historia Frisk z Flowerfell, stanowiąca alternatywne zakończenie oryginalnej historii.


zamknij

TŁUMACZENIA

Soulfell


oryginał: KLIK | autor: rainbowchibbit
zgoda na tłumaczenie: tak
rozdział: prolog | akt 1

Undertale | maj 2016 – teraz | na bieżąco

Jak można wywnioskować po prologu, mamy do czynienia z mieszanką dwóch uniwersów: oryginalnego Undertale oraz Underfell. Autorka kładzie nacisk przede wszystkim na to drugie, stopniowo ukazując nam podróż upadłego dziecka w świecie pełnym wyznających zasadę „zabij albo zgiń”, potworów. Dodatkowo w historię wpleciono sporo wstawek dotyczących przeszłości Sansa i Papyrusa. zamknij

Swapout

oryginał: KLIK | autor: ZKCats111
zgoda na tłumaczenie: tak
rozdział: 1 | 2 | 3

Undertale | czerwiec 2016 – teraz | na bieżąco

Oficjalne polskie tłumaczenie komiksu autorstwa ZKCats. Historia rozpoczyna się w uniwersum Underswap, zaraz po kolejnej ludobójczej ścieżce. Papyrus jest ostatnim żyjącym potworem w całym Podziemiu. Rozżalony zdradą ludzkiego dziecka, oczekuje kolejnego resetu, ale… ten nie następuje. Sprawy komplikując się, kiedy szkielet w przypływie desperacji próbuje na własną rękę przywrócić znany mu świat, w zamian lądując w zupełnie innym miejscu w czasie i przestrzeni. zamknij

Time Scar

oryginał: KLIK | autor: C-Puff
zgoda na tłumaczenie: tak

Undertale | lipiec 2016 – teraz | na bieżąco

Polskie tłumaczenie fanowskiego komiksu Undertale autorstwa C-Puff – „Blizna Czasu”. Kolejny reset doprowadza do załamań w czasoprzestrzeni i tego, że linie czasowe zaczynają się przenikać. Sansa tymczasem dręczą koszmary dotyczące ludobójczej ścieżki, której nie pamięta, chociaż jak zawsze poniósł na niej śmierć.
Jedyną „pamiątką” po kolejnych zabawach z resetem okazuje się blizna przecinająca klatkę piersiową szkieletu oraz… fakt, że w Podziemiu nagle pojawia się o jeden człowiek za dużo.
zamknij