Lost in the Time

Świat Renesmee staje do góry nogami, gdy tajemniczy wampir rozpoczyna polowanie. Pośród nieśmiertelnych niezwykłe zdolności nie są niespodzianką, ale co by było, gdyby zakrzywiona została nie tylko rzeczywistość snu, ale też… czasoprzestrzeń? Przeniesienie do dwudziestego wieku to zaledwie początek szaleństwa z którym nagle musi zmierzyć się Nessie, zaś każda kolejna decyzja może zaważyć o tym, jak potoczy się przyszłość…

Forever you said

Decyzja o powrocie do rodzinnego Haven była jedną z najtrudniejszych dla Eveline. Dziewczyna po latach od tragedii, która dotknęła ją i jej rodzinę, postanawia osiedlić się w odziedziczonej w spadku rezydencji i zmierzyć się z przeszłością, która kładła się cieniem na całe jej dotychczasowe życie. Już sama perspektywa zamieszkania w domu, który wzbudza w niej tak bolesne dla niej wspomnienia, jest trudna, a to zaledwie zalążek nadchodzącego koszmaru.

The Shadows of the Past

W jednej chwili cały świat Renesmee rozpada się, kiedy podczas walki z nowo narodzonymi ginie cała jej rodzina. Pogrążona w depresji dziewczyna bez wahania przyjmuje propozycję Aro, który obiecuje jej miejsce u swojego boku i odszukanie winnych zbrodni. Kiedy najważniejsza wartością staje się zemsta, wszystkie rozwiązania wydają się dobre – przynajmniej do momentu w którym nie dają o sobie znać wyrzuty sumienia, a koszmarne sny nie stają się zbyt trudne do zniesienia.

Her Final Destination

Damien jest zauroczy Liv od chwili, w której zobaczył ją po raz pierwszy. Dręczony przez wspomnienia i zaniepokojony perspektywą obdarzenia jakiejkolwiek kobiety silniejszym uczuciem, długo waha się nad podjęciem decyzji o zbliżeniu do dziewczyny. Bardzo szybko okazuje się, że przeznaczeniu nie da się uciec i że to bywa aż nadto przewrotne – zresztą tak jak i przeszłość, która nigdy nie daje o sobie zapomnieć.

Blank Dream

„Będę nazywał cię aniołem… Moją Angel” – słyszy zaraz po przebudzeniu. Nie ma pojęcia, gdzie jest, chociaż czuje, że świat, który znała kiedyś, wyglądał zupełnie inaczej. Pozbawiona wspomnień, zdana na opiekę oraz zapewnienia tajemniczego Shadowa, próbuje odnaleźć się w świecie wiecznej nocy, w którym nigdy nie nadchodzi poranek. Angel wie o sobie tylko tyle, że umarła – i że własnoręcznie zakończyła swoje życie…

Light in the Darkness

Całe dotychczasowe życie Alyssy w jednej chwili ulega zmianie. Kiedy idealnie zapowiadająca się randka zamienia się w piekło, a młoda studentka dziennikarstwa spotyka na swojej drodze tajemniczego Carlosa, który – co prawda – ratuje ją z rąk wampirów, ale w efekcie czyni jedną z nich, już nic nigdy nie będzie takie samo. Co więcej, Alyssa szybko przekonuje się, że wcale nie stała się krwiożerczą istotą, ale… czymś pomiędzy, zawieszona na pograniczu świata żywych i umarłych.

Another Twilight Story

Isabel traci rodziców w wyniku pożaru, który pochłania jej rodzinny dom. Śmierć najbliższych zmusza dziewczynę do przeprowadzki ze słonecznego Phoenix do wiecznie zasnutego chmurami Forks – miasteczka, które zamieszkują zamierzający zaopiekować się Bellą Cullenowie. Szybko okazuje się, że nowe miejsce skrywa sekrety, których lepiej nie poznać. Wkrótce Isabel odkrywa, że losy jej i nowej rodziny, nie zostały ze sobą splecione przypadkowo…

„Poznajmy się jeszcze raz…”

Historia rozpoczyna się wraz z końcem podróży przez Podziemie. Ledwo żywa Frisk ulega błaganiom Sansa i decyduje się zresetować całą linię czasową. Sprawy komplikują się już chwilę po upadku, gdy w pełni świadom kolejnego resetu Flowey stwierdza, że „coś jest nie tak”. Sama Frisk przekonuje się, że pomimo zniknięcia kwiatów wciąż nie odzyskała wzroku, co jest zaledwie początkiem pozostawionych po jaskrach szkód…

Polecane

Historie pisane o zmierzchu... 

Catherine nie jest taka, jak jej rówieśnicy. Pogrążona w żałobie po śmierci rodziców i brata, młoda adeptka Akademii Dominique próbuje odzyskać równowagę po przeżytej tragedii. Wszystko zmienia się w chwili, w której poznaje prawdę o swoim przeznaczeniu. Jaką rolę odegra młoda dziewczyna w odwiecznej wojnie pomiędzy Dziennymi a Nocnymi wampirami?

Daleka przyszłość; świat w którym od lat rządzą wampiry. Trzymająca w napięciu historia ludzkiej dziewczyny, Anabelle, która zostaje sprzedana jednemu z najniebezpieczniejszych przedstawicieli rasy nieśmiertelnych – Alexandrowi Devile. Z chwilą, w której dziewczyna przekracza próg rezydencji swojego nowego pana, rozpoczyna się niebezpieczna gra o życie.

Blog z licznymi tłumaczeniami komiksów i opowiadań, w większości powiązanych z „Undertale”, choć nie tylko. Dzięki stronce powstała zgrana społeczność fanów i osób chętnych do publikacji własnych tworów. Sama również często publikuję tu tłumaczenia komiksów, które ujęły mnie na tyle, bym poświęciła im czas.

Trzy piękne nieśmiertelne, wampiry i wilkołaki, a to wszystko… w polskich realiach. Jak to powiązać z ojcem wampirów, Draculą, jego konfliktem z niebezpieczną Lilith i magią, którą historia emanuje już od prologu? Dobre pytanie, a jednak na konkretne odpowiedzi trzeba będzie poczekać.

Shane ma wszystko – władzę, poddanych oraz potęgę, której mógłby pozazdrościć mu niejeden wampir. Jako najpotężniejszy ze swojego gatunku Złodziej Krwi, nie obawia się nikogo ani niczego, co mogłoby zagrażać jego pozycji. Jak wiele zmieni się, kiedy na drodze nieśmiertelnego stanie pewna krucha, wyjątkowa nieznajoma…?

Związek Catherine i Christophera zostaje wystawiony na próbę, kiedy w wyniku nieszczęśliwego wypadku Ona zapada w śpiączkę. Kiedy pojawiają się pierwsze przesłanki, by odłączyć dziewczynę od maszyn podtrzymujących życie, Chris jest gotów zrobić wszystko, by zawalczyć o swoją miłość. Historia miłosna z wątkiem kryminalnym w tle.

Blanka po latach spędzonych w zakładzie psychiatrycznym wraca do społeczeństwa. Zagubiona dziewczyna próbuje odnaleźć się w rodzinnym domu siostry, jej męża i córki. Szybko okazuje się, że powrót do normalności nie będzie taki prosty, jak mogłoby się wydawać… Nie, skoro w ciemnościach kryje się coś, co tylko Blanka jest w stanie dostrzec.


Horror, sen czy rzeczywistość? W tej historii trudno to jednoznacznie określić. Życie Lisy zmienia się w wyniku jednego, nieszczęśliwego wypadku, kiedy to potrąca autem młodego chłopaka. Sytuacja komplikuje się, kiedy zakrwawione ciało w tajemniczych okolicznościach znika, sprawiając, że młoda studentka zaczyna wątpić w swoje zmysły.

Mrok, lustra i kwiaty… Brzmi intrygująco? Dla mnie z całą pewnością! Historia, która zaciekawia już od pierwszych linijek, wzbudzając niepokój i fascynację już za sprawą samego tylko prologu. Życie Cataleyi zmienia się za sprawą jednego, tajemniczego lustra – przedmiotu, który szepce do dziewczynki bardzo złe rzeczy…


Kryminał, który tylko pozornie nawiązuje do sagi pani Meyer – poza imionami głównym bohaterów wszystko jest inne, a Edward i Bella absolutnie różni. Kiedy młoda dziewczyna zostaje postrzelona i traci pamięć, pojawiają się problemy. Jak wiele zmieni się w życiu detektywa Cullena, zanim zdoła rozwiązać kilka pozornie niezwiązanych ze sobą spraw?

dark-paradise-saga [Z]
Nietypowa historia Carlisle'a i Esme, a zarazem całej rodziny Cullenów. Zabawne pomysły, intrygujący styl pisania i luźnie podejście do reguł narzuconych przez sagę pani Meyer daje w efekcie interesujące zwroty akcji. Prawdziwe problemy zaczynają się, kiedy Edward poznaje Bellę, a do Carlisle'a odzywa się niewidziana od lat wampirzyca Heidi...

Anioły, demony i historia na długo po wielkiej wojnie w Niebie. Odwieczny konflikt, który trwa pomiędzy najpotężniejszymi z nieśmiertelnych – Księciem Ciemności, Lucyferem, oraz pragnącym zdobyć władzę nad Piekłem Samaelem. Jaką rolę w niebiańskim konflikcie odegra śmiertelna Aksel – dziewczyna, którą wszyscy wokół nazywają Kluczem?

Katalogi:

1 komentarz:


 1. Witaj ;)
  Drogi autorze jesteś pisarzem na tym świecie. Zakładam więc, że wiesz jakie są początki jakiejkolwiek strony internetowej w świecie pełnym nowości. Nie ważne czy jest to blog czy katalog.

  Niedawno założyłam Stowarzyszenie (nie)potrzebnych bloggerów i chciałabym prosić Cię o pomoc. Dopiero zaczynam raczkować, a zależy mi, by w jednym miejscu skupić blogi. Chciałabym oferować Tobie większą ilość wyświetleń, komentarzy, większą sławę ;)
  Zapraszam, obejrzyj, przeczytaj i zadecyduj czy warto dołączyć do naszej rodziny.

  Pozdrawiam, Aneta

  https://stowarzyszenieniepotrzebnychblogow.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń